Poznajmy się

Cześć,

to ja – Marta Ł. Fajnie, że do mnie zaglądasz. Rozgość się i poczytaj o Majorce i innych krainach! Piszę o mojej ulubionej wyspie, i jedynej, na jakiej mieszkałam (zdecydowanie nie bezludnej, chociaż wciąż znajdzie się na niej trochę bezludnych miejsc, zwłaszcza zimą), ale też o moich wyjazdach bliżej i dalej, w Europie, Azji i Ameryce.

Często podróżuję sama, ale zawsze w drodze poznaję ludzi, z którymi można pójść na piwo w Tokio albo wynająć motocykl w Birmie.

Czytaj, pytaj, komentuj. Zawsze chętnie się dowiem co u Ciebie słychać i jak Ty odbierasz kraje, o kMajorkatórych piszę.

 

Najnowsze wpisy

Pociąg do Soller

Na początku woził pomarańcze. Zanim się pojawił owoce płynęły statkami do Francji. Bo łatwiej je było transportować tam niż przez góry w głąb wyspy. Przedsiębiorczy mieszkańcy Soller – w dużej części uciekający przed rewolucją Francuzi, hodowali cytrusy, które potem eksportowali do Cannes, Montpelier i Marsylii. Dobrą passę przerwała plaga insektów, które w połowie XIX wieku …

Z dziećmi na Majorce

  Wiadomo, najfajniejsze animacje dla dzieci są w hotelu (zwłaszcza te ze mną). Ale czasami dobrze się wyrwać i pojechać gdzieś dalej. Dlatego piszę Wam o kilku opcjach na wakacje z dziećmi na Majorce. Co robić? Dokąd pójść? Gdzie się bawić z maluchami? Większość dużych parków rozrywki i przedstawień znajdziecie w zachodniej części wyspy – …

Karnawał w Wenecji

Jeszcze nawet nie zaczęły się Święta, a już czas planować karnawał. A przynajmniej, jeśli ktoś wybiera się na karnawał do Wenecji. Trzeba przecież zarezerwować nocleg, kupić kostium, bilet na samolot i najważniejsze – bilet na bal.

Moje ulubione wpisy

z Valldemosy do Dei