Z dziećmi na Majorce

 

Wiadomo, najfajniejsze animacje dla dzieci są w hotelu (zwłaszcza te ze mną). Ale czasami dobrze się wyrwać i pojechać gdzieś dalej. Dlatego piszę Wam o kilku opcjach na wakacje z dziećmi na Majorce. Co robić? Dokąd pójść? Gdzie się bawić z maluchami? Większość dużych parków rozrywki i przedstawień znajdziecie w zachodniej części wyspy – w okolicach Palmy Palmy i Magaluf. Ale Majorka to nieduża wyspa i nawet jeśli Wasz hotel jest w Alcudii albo Cala d’Or w godzinkę do maksymalnie dwóch będziecie w Palmie


Marineland z dziećmi

Marineland to morski park rozrywki w Calvii. Wszystkich najbardziej zachwyca pokaz delfinów, codziennie o 12:00 i 16:00. Poza delfinami w Marineland mają swoje pięć minut foki i lwy morskie. W akwariach pływają kolorowe rybki, a w tropikarium wylegują się egzotyczne węże i jaszczurki. Wśród wszystkich dziecięcych rozrywek na Majorce, o jakich rozmawiałam z tysiącami gości hotelowych, to właśnie Marineland zajmował pierwsze miejsce.

Marineland w sezonie 2019 otwarty będzie od 1 kwietnia do końca października.

Bilet dla dziecka kosztuje 13 euro, a dla dorosłego 23euro.

Aqualand

 Aqualand, czyli zjeżdżalnie baseny, jacuzzi…. w jednym parku rozrywki niedaleko Palmy, w El Arenal.

W sezonie 2019 otwarty od 6 maja. Bilet dla dorosłych kosztuje 30 euro, dla dzieci 21euro, a wszystkim, którzy kupują bilety online przysługują zniżki.

Akwarium na Majorce

Poza standardowymi atrakcjami, jakie oferuje każde akwarium na świecie, to na Majorce najbardziej znane jest z rejsu łodzią ze szklanym dnem, przez które widać krążące pod wodą rekiny. Dla dorosłych dodatkową atrakcją jest pływanie z tymi drapieżnikami.

Akwarium otwarte jest przez cały rok. Dojazd z centrum (z Placa d’Espanya autobusami 15 i 25). Bilet wstępu dla dorosłych 22,50 euro, dla dzieci 14,00 euro, rejs łodzią dodatkowo płatny – 10 euro.

Katmandu

Park rozrywki, w którym znajdziecie wszystko: park wodny, dom strachu, dom magii, kino 4D, mini golf. Jak na mój gust trochę to wszystko kiczowate, ale dzieciakom się podoba. Park Katmandu połączony jest z hotelem, więc można pomyśleć o połączeniu noclegu z atrakcjami. Katmandu znajduje się w Calvii, niedaleko Magaluf.

W 2019 będzie otwarty od 1 kwietnia do 4 listopada.

Z dziećmi na Majorce u Piratów

Pirates Adventure to pirackie przedstawienie pełne tańca i akrobacji. Reklamowane jako show dla dorosłych i dzieci w każdym wieku, ale podejrzewam, że maluchy nie będą się na nim aż tak dobrze bawiły jak starszaki. Gwarantowany dojazd z wielu hoteli na wyspie za 15 euro. Show staruje w kwietniu i trwa do października. Ceny  zależą od miejsca na widowni i miesiąca: od 50 do 110 euro dorośli, od 30 do 110 euro dzieci, a w lipcu i sierpniu – od 55 euro do 150 euro dorośli, od 40 do 150 euro dzieci.

Jaskinie

Majorka z dziećmi, które lubią przyrodę ma do zaoferowania piękne jaskinie. Te najpiękniejsze, z podziemnym koncertem i przejażdżką łódką po podziemnym jeziorze to Jaskinie Smoka – Cuevas del Drach w Porto Cristo. Bilet dla wszystkich powyżej 13 roku życia kosztuje 15 euro, bilet dla dzieci (poniżej 13 roku życia) – 8 euro. Jaskinie otwarte przez cały rok z wyjątkiem 25 grudnia i 1 stycznia.

To dokąd się wybieracie?

Wszystkie filmiki pochodzą z oficjalnych kanałów youtube poszczególnych parków rozrywki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s