Ranczo na Majorce

Kilka kroków od naszego hotelu jest zaprzyjaźnione rancho zaprzyjaźnionego z nami Jaume. W przypływie hojności Jaume zaoferował nam – animatorom – przejażdżkę konną gratis. Wstyd było nie skorzystać. Zanim się zorientowałam siedziałam na koniu i wpadałam w panikę. Po pierwsze dlatego, że w panikę wpadam zawsze, po drugie dlatego, że w konsekwencji imprezy nocy poprzedniej trudności z utrzymaniem balansu miałam już stojąc na dwóch nogach na ziemi, a co dopiero siedząc (po raz pierwszy w życiu) na najprawdziwszym koniu…

Przejażdżka to nie byle jaka, bo dwugodzinne koni z nami spacerowanie po Parku Krajobrazowym Mondrago. Widoki piękne, z górki pod górkę, skałki nie skałki, tu się koń potknie, tam parsknie. Żeby uciszyć trochę regularnie powracające ataki paniki, zaczęłam zagadywać Jaume. Chyba najbardziej naturalne pytanie na świecie to od jakiego wieku jeździ konno (szacuję, że teraz ma coś pod pięćdziesiątkę).

Od piątego roku życia.

A Twoi rodzice też mieli konie?

Nie. Nie mieli. Jaume zawsze prosił ich, żeby kupili mu konia, ale odpowiadali, że ich na to nie stać. No to zaradny Jaume w tajemnicy zaczął pracować na hipodromie. Codziennie rano wstawał i po cichutku wymykał się z domu, aż w końcu w wieku… 14 lat… kupił sobie swojego wymarzonego konia. (Ten wiek wydaje mi się trochę nieprawdopodobny, dlatego bierzcie, proszę, poprawkę na to, że mój hiszpański jest na poziomie prawie zerowym). Dał mu na imię MARZENIE. I tak wszystko się zaczęło. Teraz Jaume ma swoje rancho i organizuje wycieczki i przejażdżki bryczką dla turystów.

Przyznajcie sami, że historia niesamowita. Zdjęcia Jaume niestety nie mam, bo panika nakazywała mocno trzymać się siodła a nie sięgać po aparat.

A link do strony Jaume znajdziecie tutaj.

 

Jedna myśl w temacie “Ranczo na Majorce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s