Lodowiska w Moskwie

Pewnego dnia moja koleżanka zabrała mnie na łyżwy do VDNH (w przewodnikach możecie znaleźć to miejsce też pod skrótem VVC. Pierwszy skrót pochodzi od nazwy Выставка достижений народного хозяйства, która obowiązywała w latach 1939—1959, drugi rozwija się jako Ogólnorosyjskie Centrum Wystawowe (ros. Всероссийский выставочный центр), ta nazwa obowiązuje od 1992 roku).

Nigdy nie widziałam tak fantastycznego lodowiska. Nie żebym miała jakieś duże porównanie, wcześniej na łyżwach byłam tylko raz, w Warszawie na Torwarze. Ale niejedno lodowisko się w życiu widziało – wszystkie okrągłe, tudzież jajowate, ludzie jadą jeden za drugim, w tle gra muzyczka i tyle.

A w VDNH jest inaczej. Jest park, są alejki, jeździsz jakbyś spacerował, tylko że zamiast zwykłych butów masz na nogach łyżwy, a zamiast piasku pod stopami lód. Możesz jechać bardzo blisko barierki albo trochę dalej, jechać prosto, albo skręcić, a jak się zmęczysz, możesz zejść na chwilę na bok i usiąść na ławeczce albo napić się kawy i herbaty, a wszystko to bez opuszczania lodowiska, bez zdejmowania łyżew. Co jakiś czas wzdłuż barierek są kafejki i ławeczki. A osoby zaawansowane, które chcą pokręcić piruety, poćwiczyć jazdę tyłem i inne bardziej skomplikowane ruchy, też znajdą coś dla siebie, jest przestrzeń wydzielona do tego typu gimnastyk.

Oczywiście całej tej zabawie towarzyszy świąteczno-noworoczny nastrój z lampkami na każdym drzewku i instalacjami udekorowanymi różnokolorowymi światełkami. I tak od wtorku do niedzieli.

Godziny otwarcia i cennik (zgodnie z tym, co znalazłam na forum VDNH)

Od wtorku do czwartku:

Od 11.00 do 15.00 —200 rubli

Od 17.00 do 23.00 —300 rubli
Od 15.00 do 17.00 — przerwa

Od piątku do niedzieli i w święta:

Od 10.00 do 15.00 – 300 rubli
Od 17.00 do 23.00 — 400 rubli
Od 15.00 do 17.00 —przerwa
W poniedziałki lodowisko jest zamknięte.

Łyżwy można wypożyczyć bezpłatnie, ale trzeba wpłacić 1000 rubli kaucji.

Moskwa

Jedna myśl w temacie “Lodowiska w Moskwie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s